Piektdiena, 10. Novembris. Mārcis, Markuss, Mārtiņš

Kantrī mūzikas vēsture

Country Music ( Kantrī mūzika)
 

Country Music HistoryApkopojot interneta resursos atrodamo informāciju par kantrī mūzikas stila rašanos, piedāvāju tikai vispārīgu informāciju un zemāk norādītas interneta saites, kur interesentiem iegūt plašāku informāciju par šī mūzikas stila izcelsmi.
Kantrī mūzikas saknes atrodamas jau sen - apmēram pirms 300 gadiem, taču šis mūzikas stils savu straujo attīstību uzsāka un lielo popularitāti ieguva pagājušā gadsimta 20. gados. Par tās rašanās vietu tiek uzskatīti Amerikas dienvidu štati – Virdžīnija, Alabama, Karolīna u.c.Country Music History
Kantrī mūzikas pamatā ir dažādu tautas mūzikas stilu sajaukums – tajā sakņojas gan Amerikas pamatiedzīvotāju tautas mūzika, gan ķeltu mūzika, blūzs un gospeļi, jo vēsturiski izveidojās, ka ieceļotāji Apalaču kalnu dienvidu apkaimē līdz sev paņēma arī savas mūzikas tradīcijas un instrumentus. Instrumentu klāstā bija gan īru vijole, gan itāļu mandolīna, spāņu ģitāra un afrikāņu bandžo – tie bija tolaik izplatītākie instrumenti. Dažādu etnisko grupu (tautību) mūziķiem savstarpēji sadarbojoties, radās unikāla mūzika.
19.gadsimtā dažādas etniskās grupas no Centrāleiropas un Britu salām ieceļoja Teksasā. Saplūstot ar tur jau dzīvojošajiem spāņiem, meksikāņiem, Amerikas pamatiedzīvotājiem, Teksasā radās unikāla kultūra, kurā sakņojās visas ieceļotāju etnisko grupu iezīmes.
Jēdzienu country music sāka lietot pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados, kad līdz šim lietoto šīs mūzikas apzīmējumu hillbilly sāka uzskatīt par nievājošu. Apzīmējums tika plaši lietots septiņdesmitajos gados, līdz no šī laika perioda kantrī un vesterna mūzikas stilus sāka vienu no otra nodalīt.

Vispārīgi kantrī mūziku raksturojošie dati:

Izcelsmes vieta: Amerikas dienvidi - (Georgia, Alabama, Tennessee, Kentucky, Carolinas, Virginia)
Tiek dziedātas: bāru dziesmas ( honky- tonk), dziesmas par savstarpējām un ģimenes attiecībām, par neizdevušos mīlestību un mīlas dziesmas ( balādes), tā sauktā jeb “hill” jeb bluegrass mūzika.
Instrumenti : ģitāras ( elektriskās, akustiskās, dobro), vijole ( akustiskā, ar pastiprinājumu), mandolīna, 5 stīgu bandžo, stīlģitāra, klavieres, arī bungas un sintezators.
Stils: uzsvars tiek likts uz dziesmām, mazāk instrumentālo mūziku /izņemot bluegrass/, mūsdienu kantrī (contemporary country) tiek izmantotas bungas, elektriskās ģitāras.
Ietekmējis: skotu un īru folkmūzika, honky-tonk, bluegrass, contemporary "pop" rock and roll.

Izmantotie resursi:

http://cowboyoutfitters.com/westernmusic.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Country_music

Copyright © www.CountryMusic.lv v5 2007-2017 | |