Otrdiena, 14. Augusts. Zelma, Zemgus, Virma

Kantrī Mūzikas Slavas zāle

 1961. gadā Kantrī mūzikas asociācija (CMA) paziņoja par kantrī mūzikas Country Music Hall of FameSlavas zāles izveidošanu, 1963. gadā kantrī mūzikas Slavas zālei un muzejam tika izvēlēta vieta Nešvilā. Šobrīd tā adrese ir 5. Dienvidu avēnija Nr. 222, Nešvila, Tenesī štats, ASV.

Kantrī mūzikas Slavas zāles un muzeja galvenais uzdevums ir kantrī mūzikas dokumentēšana un cieņas izrādīšana šīs mūzikas nozīmīgākajām personībām. Slavas zālē izvietotas bronzas plāksnes ar portretu un īsu biogrāfiju par katru no visslavenākajām ar kantrī un vesterna mūziku saistītajām personībām, kuras tam izvirzījusi CMA.
1961. gada novembrī, CMA rīkotajā banketā Slavas zālē uzņēma pirmos 3 biedrus - Jimmie Rodgers, Fred Rose un Hank Williams. Tos svinīgi atklāja Ernests Tubs (Ernest Tubb)-kantrī mūzikas pionieris kantrī mūzikas radio programmā Grand Ole Opry. Šīs plāksnes un tām sekojošās tika izstādītas Tenesī štata muzejā Nešvilā līdz 1967.gadam.
1963.gadā CMA paziņoja, ka Kantrī mūzikas slavas zāle un muzejs tiks celts Mūzikas rindā (Music Row) Nešvilā. 1967.gada 1.aprīlī tie tika atklāti. Tajā pat gadā tika nodibināts Kantrī mūzikas fonds (CMF) kā bezpeļņas izglītojoša organizācija, kas nodrošina muzeja darbību. Muzeja darbībā tika iekļautas izglītojošas programmas, CMF izdevniecība un ierakstu studija, CMF bibliotēka (1968). u.c . Šajā vietā kantrī mūzikas Slavas zāle un muzejs darbojās līdz 2000.gada 31.decembrim.
2001.gada 17.maijā CMF rīkoja lielu atklāšanu savai jaunajai ēkai. Ekspozīcija ietvēra "Sing Me Back Home: A Journey through Country Music”- ar oriģinālo ierakstu kolekciju, instrumentiem, skatuves tērpiem , fotogrāfijām u.c.
 
 
Tiem, kas plāno apmeklēt
 

 

Copyright © www.CountryMusic.lv v5 2007-2018 | |