Piektdiena, 14. Maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Linita

Linita MediņaLINITA (Linita Mediņa) Muzikālo izglītību ieguvusi Liepājas Emīla Melngaiļa mūzikas koledžā klavieru klasē. Tad seko iestāšanās Mūzikas akadēmijā, taču to studijas nepabeidz un 8 gadus strādā par klavieru skolotāju.
15 gadu vecumā rodas pirmās pastāvīgi sacerētās melodijas. Meklējot tekstus savām melodijām daudz tiek lasīti dzejoli. Vēlāk , ne vien melodiju, bet arī dziesmu tekstus Linita sāk sacerēt pati. Kinoteātrī tajā laikā tiek noskatīta kantrī dziedātājas Patsy Cline autobiogrāfiskā filma „Sweet dreams”, kas ļoti dziļi iespiežas viņas atmiņā, jo pirmo reizi paveras ieskats kantrimūzikas pasaulē.
Paralēli mācībām mūzikas koledžā 16. gados Linita, neskatoties uz vecāku iebildumiem, piesakās atlasei uz varietē dziedātājas vietu Liepājas restorānā ’’Jūra” un, izturot konkursu, ar horeogrāfu palīdzību sāk iestudēt dejas un tiek iekļauta programmā.Jauno dziedātāju pamana Natālija Tilgale un pēc atlases piedāvā uzsākt vokālās nodarbības. Tajā laikā Linita bija pārdzīvojusi balss lūzumu ar diapazonu dažu skaņu ietvaros un vēl nejauši ieguvusi kakla 2 pakāpes ķīmisko apdegumu, tāpēc mācības vokālajā klasē palika nepiepildīts sapnis.
Balss ar atjaunojās ļoti pamazām , bet Linita nesamierinās ar domu, ka nekad vairs nedziedās.
Kad 1991.gadā tiek izsludināts pirmais LTV rīkotais jauno dziedātāju konkurss ‘Meklējam solisti’, Linita piedalās ar pašas sacerēto dziesmu ”NĀC” un iegūst mūzikas avīzes "SAULE" simpātijas balvu . Pēc piedalīšanas konkursā, 1992.gadā Linita sāk dziedāt Igo klubā Liepājā „U.t.t” un tā pamatsastāvā darbojas 3 gadus līdz klubs beidz savu pastāvēšanu. Izpildot pirmo solo programmu klubā „U.t.t.” pēc pasākuma vairāki mūziķi iesaka pievērsties kantrimūzikai, jo balss ir tieši tam piemērota. Tad arī Linita sāk par to interesēties un jau kluba „U.t.t.” laikā atklāj tādu grupu kā „The Judds” un atceras filmu par dziedātāju Patsy Cline , kas iedvesmo un tad arī apjauš, ka tieši kantrimūzika ir tas, kas visvairāk patīk..>>>

 

Mūziķa vietne internetā
 

Linita2004.gadā Ventspils Šlāgermūzikas aptaujā saņem Lauku Avīzes simpātiju balvu. Linitas un Alda Ruļļa kopā dziedātā dziesma "Lūk zvaigzne krīt", iekļūst Šlāgermūzikas aptaujas finālā, kantrimūzikas topā un tai pašā gadā Bauskas Kantrīmūzikas festivālā pēc skatītāju balsojuma atzīta par 3 labāko šī gada dziesmu un iekļauta „Kantrī mūzikas izlases albūmā Nr.3.”
2005. gadā pēc ārzemju žūrijas vērtējuma perspektīvākā kantrī dziedātāja.
2006.gadā plašākam klausītāju lokam, kā solo māksliniece, Linita kļūst pazīstama ar dziesmu "Mamma", kas, Šlāgermūzikas aptaujā, ko rīko Latvijas Televīzija, pēc klausītāju balsojuma no 48 dziesmām nokļuva 10 mīļāko dziesmu vidū. Dziesma tiek iekļauta albūmā „To saku no sirds”, arī kopā ar Aldi Rulli iedziedātās dziesmas „Lūk zvaigzne krīt” un dziesma, kas piedalījusies Šlāgermūzikas aptaujā, ar nosaukumu ”Bez Tevis”. Linitas balss ir dzirdama arī Emburgas zēnu albūmā „Pavasara logs”.
2007.gadā Linita kopā ar Ivaru Pētersonu, kuru dēvē par Latvijas Elvisu Presliju ,iedzied dziesmas ”I fall to pieces” latvisko versiju ar nosaukumu „Atnāc pie manis”. Arī pēc pusgada Ivara Pētersona sacerētā ziemassvētku dziesma „Es vēlos” tiek iedziedāta kopā ar Linitu. Sadarbībā ar grupu „Austrumkrasts” tiek kopīgi veidota ziemassvētku dziesma ”Laika pieskāriens”, kurai Linita sacer tekstu un kura ir spēlētāko dziesmu vidū gan Radio 2, gan arī Latvijas Šlāgermūzikas aptaujas desmitniekā.
2007. gadā LINITA kopā ar grupu Klaidonis un Māri Sloku ieraksta dziesmu ”Tik tu un es” un tās angliskā versija „My Vow to you” iekļūst EIROVĪZIJAS Finālā. Abas dziesmu versijas iekļautas grupas „Klaidonis” albūmā „ To jau nepateiks neviens”. Mana sirdsLinita piedalās albūma „Mana sirds ” tapšanā kā back - vocal ar divām solo dziesmām - „Neaizej” un pašas sacerēto „Es nezināju”.
Tad Linita nolemj pievērsties solo karjerai un izdot savu albūmu.To izdodas realizēt 2007 gadā nogalē, kad izdodas savākt grupu, ar kuru kopā ieraksta savu pirmo SOLO albūmu ar nosaukumu „Rīts kā brīnums”, kurš iznāk 2008.gada 28.jūnijā .
2008.gada maijā Ivars Pētersons piedāvā kopīgi iedziedāt dziesmu „Your Cheating heart” un iekļauj to savā trešajā solo albumā.
Linita piedalījusies dažādos mūzikas festivālos-Bauskas kantrīmūzikas festivālā, Kantrī Krējums, Līvu alus svētki, Bildes.
Šobrīd Linita darbojas kā solo māksliniece un sadarbojas ar grupu "Emburgas zēni".
Linitas favorītes kantrīmūzikā ir Joni Harms, Dannie Leigh, Patsy Cline, Dixie Chicks
Linitas balsi nevar sajaukt ne ar vienu citu.

Copyright © CountryMusic.lv 2007-2021 | Facebook | Google + | Privātuma Politika