Trešdiena, 25. Jūlijs. Jēkabs, Žaklīna

Linita

Linita MediņaLINITA (Linita Mediņa) Muzikālo izglītību ieguvusi Liepājas Emīla Melngaiļa mūzikas koledžā klavieru klasē. Tad seko iestāšanās Mūzikas akadēmijā, taču to studijas nepabeidz un 8 gadus strādā par klavieru skolotāju.
15 gadu vecumā rodas pirmās pastāvīgi sacerētās melodijas. Meklējot tekstus savām melodijām daudz tiek lasīti dzejoli. Vēlāk , ne vien melodiju, bet arī dziesmu tekstus Linita sāk sacerēt pati. Kinoteātrī tajā laikā tiek noskatīta kantrī dziedātājas Patsy Cline autobiogrāfiskā filma „Sweet dreams”, kas ļoti dziļi iespiežas viņas atmiņā, jo pirmo reizi paveras ieskats kantrimūzikas pasaulē.
Paralēli mācībām mūzikas koledžā 16. gados Linita, neskatoties uz vecāku iebildumiem, piesakās atlasei uz varietē dziedātājas vietu Liepājas restorānā ’’Jūra” un, izturot konkursu, ar horeogrāfu palīdzību sāk iestudēt dejas un tiek iekļauta programmā.Jauno dziedātāju pamana Natālija Tilgale un pēc atlases piedāvā uzsākt vokālās nodarbības. Tajā laikā Linita bija pārdzīvojusi balss lūzumu ar diapazonu dažu skaņu ietvaros un vēl nejauši ieguvusi kakla 2 pakāpes ķīmisko apdegumu, tāpēc mācības vokālajā klasē palika nepiepildīts sapnis.
Balss ar atjaunojās ļoti pamazām , bet Linita nesamierinās ar domu, ka nekad vairs nedziedās.
Kad 1991.gadā tiek izsludināts pirmais LTV rīkotais jauno dziedātāju konkurss ‘Meklējam solisti’, Linita piedalās ar pašas sacerēto dziesmu ”NĀC” un iegūst mūzikas avīzes "SAULE" simpātijas balvu . Pēc piedalīšanas konkursā, 1992.gadā Linita sāk dziedāt Igo klubā Liepājā „U.t.t” un tā pamatsastāvā darbojas 3 gadus līdz klubs beidz savu pastāvēšanu. Izpildot pirmo solo programmu klubā „U.t.t.” pēc pasākuma vairāki mūziķi iesaka pievērsties kantrimūzikai, jo balss ir tieši tam piemērota. Tad arī Linita sāk par to interesēties un jau kluba „U.t.t.” laikā atklāj tādu grupu kā „The Judds” un atceras filmu par dziedātāju Patsy Cline , kas iedvesmo un tad arī apjauš, ka tieši kantrimūzika ir tas, kas visvairāk patīk..>>>

 

Mūziķa vietne internetā
 

Copyright © www.CountryMusic.lv v5 2007-2018 | |