Sestdiena, 11. Augusts. Liega, Olga, Zita, Zigita

Klaidonis

Klaidonis

Grupas „Klaidonis” vēsture sākās daudzus gadus atpakaļ, kad 1992.gadā Māris(grupas līderis) izjūkot grupai „Lombards”, kurā daudzus gadus muzicēja kopā ar tagadējo bunģieri Elmāru Jirgensonu un Edvīnu Zariņu (Dakota) devās uz Vāciju strādāt. Tur ieklausījās īstā kantrī mūzikā, jo pie mums Latvijā kantrī mūzika radiostacijās(kaut arī 1stunda nedēļā) parādījās vēlāk. Tad atgriezies Māris atsāka muzicēšanu ar tolaik moderno sintezatoru duetā ar sievu, vijolnieci Daci. Tā jau 1994.gadā iznāca pirmais Daces un Māra albūms „Sestdienas vakarā” ,kurā jau parādījās pirmās kantrī stila iezīmes un kurā veiksmīgi līdzdarbojās ģitārists Juris Arents.

Bet jau pēc gada Māris ieraksta savu otro albūmu, ar tādu pašu nosaukumu kā titul dziesmai, ”Klaidonis” kopā ar mūziķiem- Muravejs („Keksi”), Villijs,Igors Enapu(Pita Andersona grupa), Juris Arents, Gints Žilinskis , kurā skan jau kantrī stila mūzika.

Pirmā uzstāšanās dzīvajā tikai ar citu nosaukumu sākās 1998.gadā, kad sākās pirmais kantrī festivāls Bauskā. Un tā mainoties dažādiem nosaukumiem un nedaudz sastāvam, tikai 2001.gadā grupa startēja ar nosaukumu”Klaidonis” un ierakstīja pa kādai dziesmai studijā.
Un tikai kopš 2004.gada, kad grupa izlaida albūmu „Gaidot mājās”, tā sāka spēlēt aktīvi dažādos klubos, festivālos un citos pasākumos
Kantrīmūzikas grupa ,,Klaidonis” kļuva populāra ar debijas albūmu „Gaidot mājās”. Grupa ar panākumiem ir piedalījusies visos Bauskas kantrimūzikas festivālos. 2005gadā Māra dziesma ,,Mazā dvēselīte” ieguva labākās dziesmas titulu Bauskas kantrimūzikas festivālā un pārliecinoši uzvarēja kā labākā dziesma ,,Šlāgeraptaujā 2005”. 2005.gadā grupa izdeva savu otro albūmu „Tik ātri aizskrien laiks”.2006.gads „klaidonim”ir smaga darba gads gan studijā , gan daudzajos izbraukumos pa Latvijas novadiem. Šajā gadā grupa uzstājas vairāk par 100vietām un nobrauc 43 tūkst.km.Šajā gadā grupai sākās veiksmīga sadarbība ar kantrīmūziķi Peter Borup no Dānijas. Šis mūziķis vairākas dziesmas no albūma,, Gaidot mājās” ierakstīja angļu valodā un tās tiek atskaņotas Dānijas radiostacijās. Grupas ,,Klaidonis”otrajā albūmā ir iekļauta arī viena Peter Borup dziesma .
2007gadā grupa ar labiem panākumiem piedalījās „eirodziesma”nacionālajā atlasē ar dziesmu „My vow to you”. Un jau pēc mēneša iznāk grupas trešais albūms „To jau nepateiks neviens”
Grupa aktīvi spēlē dažādos pasākumos visā Latvijā, kā arī Lietuvā un turpina piedalīties ar labiem panākumiem Latvijas TV Šlāgeraptaujā un LR- 2 topos un citās radiostacijās .
2008. gadā nāk klajā grupas "Klaidonis" labāko dziesmu izlase, kurā ir gan latviskā , gan angļu val. versija un daudzu veco dziesmu kaverversijas.

Grupas sastāvs:
Māris Sloka - grupas līderis, mūzikas un tekstu autors (vokāls, bass)
Valdis Rēbuks - ģitāra
Elmārs Jirgensons - (sitamie instrumenti)
Vīgants Murelis - (ģitāra, stīlģitāra)

Vēl piedalās;
Zigmunds Pogulis - taustiņi
Evija Sloka - vokāls

Studijas albumi

2004. gads "Gaidot mājās"
2005. gads "Tik ātri aizskrien laiks"
2007. gads "To jau nepateiks neviens"

grupas vietne internetā

Copyright © www.CountryMusic.lv v5 2007-2018 | |