Trešdiena, 25. Maijs. Junora, Anšlavs

Vesterna stils interjerā

Vesterna stilam ir vairāki sinonīmi - lauku stils, kovboju stils, būdu stils vai kalnu stils, tomēr lai kā to arī nosauktu, tas vienmēr saistīsies ar Amerikas rietumiem.

Arī interjeru iespējams izveidot vesterna stilā. Tā galvenā iezīme – dabīgo materiālu pārpilnība. Akmens, koks, metāls un āda ir galvenie materiāli; vilnai, bērza tāsīm, brieža ragiem ir nozīmīga otrā plāna loma.

Vesterna stila mēbeles ir masīvas, gatavotas no koka, bez liekām detaļām. Krāsu palete vesterna stilā iekārtotā istabā sastāv no medus krāsas koka, pelēka akmens un melna metāla. Kā akcentējošās krāsas bieži izmantotas ķieģeļu sarkanā, terakotas, meža zaļā, jūras, pelēka, kā arī citas krāsas, kas var tikt izmantotas vesterna stila audumos, paklājos vai sienas segās. Vesterna stilā iekārtotā mājoklī grīdas ir no koka, kā šī stila neatņemama sastāvdaļa ir arī kamīns vai krāsns telpā, kā arī pēc iespējas lielāks logs.

Par vesterna stila vadmotīvu interjerā var liecināt arī citas lietas, kas attiecas uz kovbojiem, liellopiem, briežiem, aļņiem, makšķerēšanu, kalniem, priedēm, zirgiem, ezeriem, savvaļas puķēm, zāli utt.

Vesterna stila interjerā vislabāk iederas senas lietas - pirmskara ražojuma ieplaisājis ādas dīvāns, savu laiku nokalpojušie, bet saglabājušies saimniecības darbarīki, vecas indiāņu segas.

Kā vesterna aksesuāri kalpo pakavveida svečturi, ierāmēti spoguļi, sausi ziedi, lieli grozi, no kvadrātos sagrieztiem veciem džinsiem, vatētām segām vai ādas gabaliņiem veidoti pārklāji. Arī veci radio, sarūsējuši metāla spaiņi, seglu somas, pieši, grāmatas un slēpes iederas šai stilā, paužot domu „tas vienmēr šeit bijis”. No mākslas darbiem jāmin eļļas gleznas, senas fotogrāfijas, vecas pastkartes un grāmatu ilustrācijas.

Guļamistabā tiek jaukti iedzimto indiāņu motīvi ar rupju kokvilnas audumu, rupji austiem vilnas paklājiem, kas kopā rada omulīgi vīrišķīgu sajūtu un patiesi privātu telpu. Ēdamistabā ir izvietoti stipri māla trauki un citi aksesuāri, kas liecina par indiāņiem, kalniem vai kovbojiem.

Copyright © www.CountryMusic.lv v5 2007-2016 | |