Sestdiena, 11. Augusts. Liega, Olga, Zita, Zigita

Dakota

DakotaPar Dakotas dzimšanas dienu var uzskatīt 1996. gada 29. novembri, kad grupa ar šo nosaukumu uzstājās Viļņas muzikālajā naktsklubā Langas. Turpmāk Dakota bija biežs viesis Lietuvas klubos, kamēr Latvijā viņus zināja tikai retais.
Pirmā Dakota sastāva mugurkauls bija grupas līderis, dziedātājs un ģitārists Edvīns Zariņš un basģitārists Valdis Ozols (kuri savulaik aizsāka Dālderus), pārējie divi Dakotas dalībnieki bija ģitārists Vīgants Murelis (agrāk grupā Odis) un bundzinieks Vilnis Strods (spēlējis Pita Andersona Arhīvā). Gan agrāk, gan arī vēlāk Dakotas sastāvs mainījies.
Dakotas pirmo albumu Klaidoņa pasakas grupa ierakstījusi, kā vienmēr, profesionālu meistaru sastāvā: Edvīns Zariņš, Igors Noskovs (taustiņi, agrāk Rebel), Jānis Retenais (basģitāra, agrāk ilgus gadus bijis populāru soloprojektu pavadošajos sastāvos, paralēli turpina tubas spēli Rīgas festivāla orķestrī un ir pasniedzējs Latvijas Mūzikas akadēmijā), Māris Dinduns (arī pieredzējis sesiju mūziķis) un Gundars Lintiņš (agrāk Rebel, paralēli Dakotai arī Credo). Vienmēr grupā muzicējuši pieredzējuši muzikanti, no kuriem lielāko daļu var nosaukt par latviešu roka vecmeistariem, un Dakotas vizītkarte ir un paliek Edvīns Zariņš.
2002. gada vasarā izdots Dakotas debijas albums Klaidoņa pasakas, top albuma angļu versija.
2003. gada Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas vērtējumā albums ierindojās pirmajā pieciniekā nominācijā Gada labākais rokmūzikas albums. Dakota līdztekus koncertiem klubos joprojām turpina piedalīties dažādos kantrī mūzikas festivālos gan Latvijā, gan Lietuvā.
2002.gada beigās grupu pameta Māris Dinduns un grupai pievienojās viens no labākajiem Latvijas blūmizera (mutes ermoņikas) meistariem, ļoti pieprasīts studijas mūziķis Aleksandrs Šlujevs.
2003.gadā pēc Dakotas otrā albuma “Vakariņas 5atā” iznākšanas Edvīns Zariņš Bauskas kantrī festivālā tika atzīts kā labākais kantrī stila solists.
2003.gadā grupa aktīvi koncertē visā Latvijā un ārpus tās. Galvenais pēdējā laika sasniegums - Latvijas mūzikas "Gada Balvu" par labāko kantrī / šlāgeramūzikas albumu, 2003.gadā ieguva albums "Vakariņas 5atā".
2004.gadā Bauskas kantrī mūzikas festivāla grupa ieguva otro vietu visās kategorijās.
Nepārprotami lielākais "Dakotas" sasniegums ir otrā vieta Eiropas otrajā lielākajā kantrī mūzikas festivālā "Piknic Mragowo". Konkursā piedalījās astoņas grupas no visas Eiropas: Latvijas, Krievijas, Horvātijas, Polijas, Vācijas, Itālijas, Lietuvas, Čehijas, un "Dakotai" pietrūka tikai nieka divus punktus līdz galvenās balvas iegūšanai.
2005.gada galvenais sasniegums - ir ierakstītas un izdotas divas neaizmirstamas kompozīcijas - Edvīna Zariņa "Dzeltenie aizkari" un Raimonda Paula "Verakoko".
2006.gada pašā sākumā atkal pārmaiņas grupā - grupai pievienojas jauns bundzinieks Ilvars.
2006.gadā Bauskas kantrī mūzikas festivāla Dakota ieguva pirmo vietu kā labākā kantri grupa 2006, Edvīns Zariņš tika kronēts par labāko solistu, bet dziesma "Viss vēl būs" ieguva otro vietu.
2009. gadā iznāk albums "Viss vēl būs". 2010. gada februārī albums "Viss vēl būs" atzīts par labāko kantri albumu Latvijā un saņem Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu.

 

Edvīns Zariņš – grupas līderis, ģitāra
Raitis Keišs - basģitāra (back vocal)
Kristaps Krievkalns - taustiņu instrumenti (back vocal)
Aleksandrs Šlujevs – spēlē ģitāru, vijoli, mutes ermoņikas (back vocal)
Ilvars Manfelds - sitamie instrumenti.

Albumi

2002. gads - Klaidoņa pasakas
2003. gads - Vakariņas piecatā
2009. gads - Viss vēl būs

 

 

Copyright © www.CountryMusic.lv v5 2007-2018 | |