Sestdiena, 11. Augusts. Liega, Olga, Zita, Zigita

Country Stones

Country StonesGrupas dibinātājs ir steel-guitar ģitāras, bandžo spēlētājs un dziedātājs Jānis Osis seniors. Visu laiku viņš ir centies spēlēt un popularizēt country stila mūziku.
1971. gadā Jānis Osis sāk strādāt Bauskas Orķestru birojā par vadītāju un izveido country mūzikas grupu ar nosaukumu ”LAUKAKMEŅI”, jo patieso nosaukumu „COUNTRY STONES”, protams, nekur nedrīkstēja afišēt.
1985. gadā Jānis Osis pievienojas rock&roll grupai „Arhīvs”, kuras līderis ir leģendārais dziedātājs Pits Andersons, kurš visu mūžu konsekventi spēlē un dzied rock&roll un country.
1989.gada rudenī Harija Užāna vadībā Jānis Osis un Sandra Ozolīte aizbrauc uz ASV un trīs mēnešus ciemojas daudzos Amerikas latviešu centros, kā arī tīrā amerikāņu sabiedrībā, ar lieliem panākumiem spēlējot latvisku un country stila mūziku.
1990. gadā pēc Amerikas iespaidiem Jānis Osis, Fēliks Šeidins, Aleksandrs Pomozovs, Valdis Ozols, Juris Ārents, nu jau ar nosaukumu „COUNTRY STONES”, dzīvā ierakstā ieskaņo latviskas melodijas bluegrass stilā: "Budēļi", "Arvien, arvien...", "Māmiņ, mīļo, māmiņ...", "Upe nesa ozoliņu", "Augu nakti pogo lakstīgalas" un "Take Me Back To Tulsa". Šie ieraksti ir ļoti veiksmīgi, jo tiek pieņemti un atskaņoti dažādos gan Skandināvijas, gan Eiropas, gan Amerikas country radio kanālos. Pateicoties tiem, grupa „COUNTRY STONES” tiek uzaicināta spēlēt Vācijā, Minhenes country klubos „OKLAHOMA” un „RATLSNAKE SALOON” un country Festivālos Rietumeiropā.
No 1992. gada Jānis Osis vairāk nodarbojas ar solo spēlēšanu, viens pats studijā „Balss” ieraksta albumu ”Vakardien, kad jauns biju es” un turpina spēlēt arī ar savu grupu „Country Stones”.
1999. gadā arī Latvijā beidzot dzimst country mūzikas stila tradīcijas – Bauskas Country Mūzikas Festivāls, kurā, protams, piedalās arī grupa „Country Stones”. Beidzot Latvijā lēnām sāk rasties izpratne par country mūzikas stilu un veselīga konkurence šī stila attīstībā. Pirmos četrus gadus grupa piedalās visos Bauskas Country Mūzikas Festivālos.

Country Stones

Copyright © www.CountryMusic.lv v5 2007-2018 | |