Svētdiena, 31. Maijs
Jūsma, Alīda

Mūsējie Debitē Berlīnē.

No 6.līdz 8.02.šogad notika kārtējā Berlīnes Kantri Muzikas Messe. Pirmo reizi tajā piedalījās pārstāvji no Baltijas valstīm un priecēja, ka tie bija divi sastāvi no Latvijas – Guna Kalna ,kura pieņēmusi skatuves vārdu kā June Hill un grupa SESTĀ JŪDZE.
Piedalīties šādā pasākumā ir ne tikai prestiži, bet arī lietderīgi, jo šis ir lielākais tāda stila pasākums ziemas periodā. Tas pulcē daudz žurnālistu un festivālu menedžerus no visas Eiropas. Veiksmīga uzstāšanās šādā festivālā ir kā ceļazīme uz lielākajiem Eiropas Kantrī festivāliem.

Guna, kura uzstājās festivāla pirmajā dienā, bija veiksmīgi nokomplektējusi sev pavadošo sastāvu. Viņu priekšnesums jau no pirmajām taktīm pievērsa daudzu mūzikas speciālistu uzmanību. Gunas priekšnesums bija pārliecinošs, precīzi stilā ieturēts, bet nedaudz "iegāza" repertuāra izvēle. Programmas pirmā daļa bija orientēta ar Patsy Cline repertuāru, kas šoreiz jaunai māksliniecei bija par smagu. Traucēja arī ne visai kvalitatīvais skanējums, kur sava vaina bija vietējam skaņu operatoram. Citu reizi jādomā par sava skaņu operatora klātbūtni priekšnesuma laikā. Programmas otrā daļa bija sastādīta ar vieglākām kompozīcijām, ko noslēdza veiksmīgs rokenrols. Visumā kopējais iespaids palika gana labs.
SESTĀ JŪDZE uzstājās sestdien, kad Messes laikā ir lielākais skatītāju apmeklējums. Bija labi pārdomāta programma, dominējoši angļu valodā,izmantojot visus grupai esošos tehniskā arsenāla krājumus, ikvienam zālē esošam lika pārliecināties par muziķu profesionalitāti. Īpaši jāatzīmē Jāņa Misiņa ģitāras spēle. Kopējā skaņa bija laba ar piebildi, ka nedaudz „aprakts” bija Vigants Murelis ar savu steel. Subjektīvi, bet radās iespaids, ka šī koncerta laikā nedaudz sanervozējies izskatījās līdervokālists Modris Miķelsons. Pietrūka arī atraktivitātes. Tomēr bija daudz labu vārdu no klātesošajiem mūzikas kritiķiem un žurnālistiem. Cerēsim, ka šī debija Berlinē nesīs savus augļus un mūsu māksliniekus būs ievērojuši Eiropas festivālu organizētāji.
Pirmo reizi Messi bija apmeklējuši ārkārtīgi daudz skatītāju no Latvijas.Te bija iespēja redzēt arī 3 sastāvus no bijušajiem Bauskas Kantri Muzikas festivāliem - kā Lennerockers (Vācija),Highway 40 (Zviedrija) un Lonstar (Polija).
70 dažādi kolektīvi - 3 dienās un gandrīz vienlaicīgi uz četrām skatuvēm. Tas, protams, nav viegli visur paspēt un visu redzēt, bet nešaubīgi ikvienu no tur esošajiem latviešiem, ar kuriem iznāca kontaktēties, vienaldzīgu šis pasakums neatstāja.
Arī man ,šī raksta autoram, atmiņā palika bluegrass kvartets The Wilders (ASV),Taneytown(Nīderlande),Zydeco Annie & Swamp Cats (Vācija),Liz Talley (ASV) un Daniel T.Coates, ar kuru ir vienošanās par dalību Bauskas festivālā 2010 gadā. Bet šīs vasaras festivālam tika noslēgti 2 līgumi. Viens no tiem ar Vācijas grupu Cash Carter Tribute, kuri absolūti autentiski izpilda Johnny Cash un June Carter repertuāru. Pārsteidzoši autentisks ir abu dziedātāju balss tembrs, līdz detaļām noslīpēts skatuves imidžs un ļoti augsta muziķu profesionalitāte.
Otrs līgums ir ar dziedātāju no Austrijas Tex Robinson,kurš Bauskas festivālam gatavos programmu kopā ar mūsu Emburgas Zēniem. Messes laikā šie mākslinieki jau pārrunāja par projekta detaļām un mums atliek gaidīt līdz 11.jūlija vakaram, kad šie muzikanti pie mums uzstāsies. Tex Robinsons ir vairāku Eiropas CMA balvu ieguvējs, kurš apveltīts ar ļoti samtainu baritona-bass tembru, kādu nav iespējams aizmirst.
Atgādināsim, ka šogad Bauskas Kantri festivāls notiks 10.un 11.jūlijā.Rakstu iesūtījis Uldis Ozoliņš
Copyright © CountryMusic.lv 2007-2020 | Facebook | Google + | Privātuma Politika