Pirmdiena, 18. Oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Bauskas kantri mūzikas festivāls

Vārdu salikums „Country Bauska” nu jau labi pazīstams gan Latvijā, gan aiz tās Bauskas festivalsrobežām. Tiem, kuri dzird vai lasa šo frāzi, saprotams, ka tiek runāts par Latvijā vienīgo kantrī mūzikas festivālu. Festivāls, kura vēsture sākas 1999. gadā, ir viens no četriem regulāri organizētajiem starptautiskajiem Eiropas kantrī mūzikas festivāliem, līdztekus Silkeborgas ( Dānija), Gestādes ( Šveice) un Visagino ( Lietuva) kantrī mūzikas festivāliem. Kopš pirmā festivāla tā apmeklētāju skaits audzis desmitkārtīgi un to aizvien biežāk apmeklē daudzi ārzemju tūristi – šī mūzikas un dzīves stila cienītāji, līdz ar to Bauskas pilsētas vārds tiek plaši reklamēts visa veida starptautiskajos mēdijos. Arī Latvijā, nereti, Bauskas vārds asociējas ar tajā notiekošo kantrī mūzikas festivālu.
Tradicionāli festivāls notiek jūlija otrās nedēļas nogalē. Festivāla pamatmērķis - sapulcināt visus labākos Latvijas kantrī mūzikas sastāvus, lai tos izvērtētu un pasniegtu balvas labākajiem mūziķiem 3 kategorijās – „labākā dziesma”, „labākā grupa” un „veiksmīgākais dziedātājs”.
To, ka festivāls kļuvis populārs arī ārpus Latvijas robežām apliecina tas, ka tā organizētāji ik gadu izskata gandrīz 200 dažādu viesmākslinieku iespēju tajā piedalīties. Tomēr, tā kā galvenā pasākuma ideja ir vienkopus aicināt pašmāju mūziķus, ārzemju viesiem tiek atvēlēta īpaša un ļoti ierobežota dalība tajā. Protams, nekad netiek aizmirsti mūsu tuvākie kaimiņi no Baltijas, bet runājot par tālākiem viesiem, festivāla organizatori ļoti rūpīgi viesus izvēlas.
Bauskas kantrī festivāls gadu gaitā ir izveidojies par lielisku atpūtas pasākumu ģimenēm, jo Latvijā tikai šī festivāla laikā ir iespējams dzīvot telšu pilsētiņā visas festivāla dienas un izbaudīt Bauskas apkārtnes un vasaras iespējas – gan skaisto Bauskas estrādes apkārtni ar Mūsas un Mēmeles ieteku Lielupē, gan majestātiskās Bauskas pils drupas, gan festivāla sniegtās izklaides iespējas visu vecumu festivāla apmeklētājiem.

Portāls CountryMusic.lv nav organizatoru "Country Bauska" interneta mājaslapa.

Bauska 2007 Bauska 2008 Bauska 2009 Bauska 2010 Bauska 2011
Bauska 2012 Bauska 2013       

Copyright © CountryMusic.lv 2007-2021 | Facebook | Google + | Privātuma Politika