Svētdiena, 31. Maijs
Jūsma, Alīda

"Country Bauska” svin jubileju

Vārdu salikums „Country Bauska” nu jau labi pazīstams gan Latvijā, gan aiz tās robežām. Tiem, kuri dzird vai lasa šo frāzi, saprotams, ka tiek runāts par Latvijā vienīgo kantrī mūzikas festivālu. Šogad festivāls notiks 10. reizi – tātad, jubilejas festivāls! Festivāls, kura vēsture sākas 1999. gadā, ir viens no četriem regulāri organizētajiem starptautiskajiem Eiropas kantrī mūzikas festivāliem, līdztekus Silkeborgas ( Dānija), Gestādes ( Šveice) un Visagino ( Lietuva) kantrī mūzikas festivāliem.

Kopš pirmā festivāla tā apmeklētāju skaits audzis desmitkārtīgi un to aizvien biežāk apmeklē daudzi ārzemju tūristi – šī mūzikas un dzīves stila cienītāji, līdz ar to Bauskas pilsētas vārds tiek plaši reklamēts visa veida starptautiskajos mēdijos. Arī Latvijā, nereti, Bauskas vārds asociējas ar tajā notiekošo kantrī mūzikas festivālu.

Tradicionāli festivāls notiek jūlija otrās nedēļas nogalē. Festivāla pamatmērķis - sapulcināt visus labākos Latvijas kantrī mūzikas sastāvus, lai tos izvērtētu un pasniegtu balvas labākajiem mūziķiem 3 kategorijās – „labākā dziesma”, „labākā grupa” un „veiksmīgākais dziedātājs”.

Šogad pirmo reizi festivāls, jau ierasto divu dienu vietā, notiks trīs dienas, un proti, no 11. līdz 13. jūlijam. Kā jau desmitgades jubilejai par godu, tam izveidota īpaša, vēl nebijusi programma. Kā interesantākā iecere jāmin visu labāko Latvijas kantrī mūziķu kopkoncerts, kas tiks filmēts un vēlāk tiražēts DVD diskos. Bez tam jāpiezīmē, ka festivāla organizētāji atteikušies no ierastām nakts diskotēkām un šogad tiks piedāvātas nakts balles ar Latvijas populārākajiem Country un Rocn.n.Roll sastāviem, tādiem kā: „Sestā Jūdze”, „Dakota”, Pita Andersona un Ivara Pētersona grupām.

Festivāla programmā atvēlēta vieta arī viesmākslinieku priekšnesumiem. Ar katru gadu viesmākslinieku sastāvi ir aizvien populārāki un spožāki. To, ka festivāls kļuvis populārs arī ārpus Latvijas robežām apliecina tas, ka tā organizētāji ik gadu izskata gandrīz 200 dažādu viesmākslinieku iespēju tajā piedalīties. Tomēr, tā kā galvenā pasākuma ideja ir vienkopus aicināt pašmāju mūziķus, ārzemju viesiem tiek atvēlēta īpaša un ļoti ierobežota dalība tajā. Protams, nekad netiek aizmirsti mūsu tuvākie kaimiņi no Baltijas, bet runājot par tālākiem viesiem, festivāla organizatori ļoti rūpīgi viesus izvēlas.

Iepriekšējos festivālos klausītājiem ir bijusi iespēja redzēt un dzirdēt Eiropas labāko western-swing grupu no Holandes - Panhandel Swing, veiksmīgāko steel ģitāristi pasaulē Sarah Jory un Ziemeļamerikas labāko kantrī ģitāristu no Kanādas - Steve Piticco. Liels muzikāls pārdzīvojums bija pērn, kad festivālā piedalījās daudzu ECMA balvu ieguvējs Arly Karlsen un visu laiku slavenākais kantrī duets no ASV-Bellamy Brothers. Arī šogad festivālā gaidāma spoža zvaigzne, proti, deviņas reizes „Grammy” balvu ieguvušie ASV western - swing grupa „Asleep At The Wheel”. Lieki piebilst, cik nozīmīga ir šī balva un panākumi, ja salīdzinājumam var minēt, ka šogad vasarā uz Latviju aicinātajai grupai „Metallica” tās ir tikai astoņas.

Bauskas kantrī festivāls gadu gaitā ir izveidojies par lielisku atpūtas pasākumu ģimenēm, jo Latvijā tikai šī festivāla laikā ir iespējams dzīvot telšu pilsētiņā visas festivāla dienas un izbaudīt Bauskas apkārtnes un vasaras iespējas – gan skaisto Bauskas estrādes apkārtni ar Mūsas un Mēmeles ieteku Lielupē, gan majestātiskās Bauskas pils drupas, gan festivāla sniegtās izklaides iespējas visu vecumu festivāla apmeklētājiem.

Bauskas kantrī mūzikas festivāls 2008

Ir pienācis 2008. gads, kad "Kantrī Mūzikas Asociācija" rīkos, nu jau, 10. kantrī mūzikas festivālu Bauskā. Šogad tas norisināsies trīs dienas, tajā piedalīsies mākslinieki no dažādām valstīm. Pēc koncertiem būs nakts balle, kurā spēlēs pašmāju mākslinieki - "Sestā Jūdze","Dakota", Pits Andersons, Ivars Pētersons.
Festivāla laikā darbosies telšu pilsētiņa, telts vietas varēs rezervēt iepriekš sazinoties ar festivāla rīkotājiem.
Biļetes varēs jau iegādāties iepriekšpārdošanā no 15. februāra Biļešu paradīzes kasēs.
Tā būtu lieliska dāvana jebkuram kantrī mūzikas cienītājam..

Programma.

11. jūlijs

19:00 Festivāla atklāšana
19:15 Tequila
20:00 Klaidonis
21:00 Algirdas Klova Band
22:30 ASLEEP AT THE WHEEL (ASV)
24:00 Nakts balle ar Sesto Jūdzi un Julia & 4 FUN

12. jūlijs

15:00 Linedance paraugdemonstrējumi un macību stunda
16:00 Brīvā skatuve
17:00 Highway 40(Zviedrija)
18.00 Elita un grupa "Austrumkrasts"
19:00 Leif Kerstein (Dānija)
20:00 Julia & 4FUN (Lietuva)
21:00 Emburgas Zēni
22:00 The Lennerockers (Vācija)
23:00 THE RANCHHANDS (ASV)
24:00 Nakts balle ar "Dakota" un Ivaru Pētersonu

13. jūlijs

12.00 Šova ģenerālmēģinājums,
13:00 Line-dance paraugdemonstrējumi ar Baibu Bierni un grupu "MY WAY"
14:00 Jaunie izpildītāji
15:00 Latvijas kantrī grupu apvienotais šovs
17:00 Katja Kaye (Vācija) & Jukebox
18:00 Kukuruza (Krievija)
19:00 2008 gada kantrī balvas pasniegšana.

Programmu vada Uldis Ozoliņš

Bilešu cena festivāla dienās:

11.jūlijs .............................. 10 Ls

12.jūlijs .............................. 6 Ls

13.jūlijs .............................. 6 Ls

Bērni līdz 11 gadiem ........ 1 Ls

Trīs dienu biļete iepriekšpārdošanā - 18 Ls

Tikai nakts ballei 11.07...... Ls 6.00. Šīs biļetes pardošanā pēc dienas koncerta 24.00

Asleep at the wheel

„Asleep at the Wheel” tika dibināta 1970. gadā.
Grupas nosaukuma latviskais tulkojums ir "Aizmidzis pie stūres".
"Šī ir improvizēta mūzika," saka grupas ģitārists Rejs Bensons.
Viņu svarīgums mūsdienu mūzikas pasaulē netiek saprasts, kamēr viņi turpina nest Rietumu pieskārienu pāri visai zemeslodei.

Copyright © CountryMusic.lv 2007-2020 | Facebook | Google + | Privātuma Politika